Coilcraft LPS6235-103MLC
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft LPS6235-103MLC herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 12 Jahren
element14 APAC
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-07-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft LPS6235-103MLC, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Inductors Power Inductor SEE PART COMMENT TAB
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS
OLD PART NUMBER.(Change final L" to "R" for new halogen-free part number.)"
INDUCTOR, 10UH, 1.8A, 20%,37MHZ, REEL
Shielded Power Inductors - LPS6235
INDUCTOR, 10UH, 1.8A, 20%,37MHZ, REEL; Product Range:Coilcraft - LPS6235 Series; Inductance:10µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.1ohm; DC Current Rating:1.8A; Self Resonant Frequency:37MHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:-; MSL:(Not Available)