Coilcraft 0603CS-R18XJLW
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0603CS-R18XJLW herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 3 Jahren
Coilcraft Direct
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-51.05%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor, alumina,180Nh,5+% Tol,5-% Tol,0604-Case |Bourns, Inc. CW160808-R18J
Wurth Elektronik744761218C
100MHz 990MHz 250mA 25@100MHz 180nH 1¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*1.15mm*1.1mm
Inductor RF Wirewound 0.18uH 5% 100MHz 25Q-Factor Ceramic 0.18A 1.38Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1608
Multilayer Inductor, 180 nH, 1.08 Ohm, ± 5%, 600 MHz, 250 mA, 0603 [1608 Metric]
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0603CS-R18XJLW, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.18uH 5% 100MHz 25Q-Factor Ceramic 0.24A 1.25Ohm DCR 0603 Automotive T/R
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0603CS Series, 180 nH, 5%, 0603 [1608 Metric] RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 125C 990MHz 1.25Ohm 180nH
IND UNSHLD 180NH 5% 240MA 0603 SMD
INDUCTOR, 180NH, 5%, 990MHZ, RF, SMD; Inductance: 180nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 240mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available