Coilcraft 0402HP-6N8XGLU
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0402HP-6N8XGLU herunter.
Newark
Datasheet2 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 13 Jahren
Coilcraft Direct
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Wirewound Inductor, 6.8 nH, 0.068 ohm, 7 GHz, 1.45 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_80 Series
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0073uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0402HP-6N8XGLU, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 6.8 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 5.8 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 6.8NH, 2%, 5.8GHZ, RF, SMD; Inductance: 6.8nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 1.5A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available