Coilcraft 0402HP-12NXJLU
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0402HP-12NXJLU herunter.
Newark
Datasheet2 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 13 Jahren
Coilcraft Direct
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-26.56%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.011uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.011uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Wirewound 0.012uH 5% 100MHz 40Q-Factor Ceramic 1A 0.09Ohm DCR 1206 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0402HP-12NXJLU, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 12 nH, 5%, 0402 [1005 Metric], 4.4 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
COILCRAFT - 0402HP-12NXJLU - High Frequency Inductor, 12 nH, 0402HP Series, 1.2 A, 0402 [1005 Metric], Wirewound, 0.1 ohm
INDUCTOR, 12NH, 5%, 4.4GHZ, RF, SMD; Inductance: 12nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 1.2A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Indu; Available until stocks are exhausted Alternative available