Bulgin MC19MCRGR
Switch Push Button ON (OFF) DPDT Flush Round Button 0.01A 12VDC Momentary Contact Panel Mount Wire Lead Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bulgin MC19MCRGR herunter.
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2024-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Bulgin MC19MCRGR, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CAPACITIVE SWITCH, 19 MM, ALUMINUM, RED ANODISED, GREEN & RED LED, 12 VDC
Capacitive switch 19 mm Normally Closed Alumin
SW CAPACITIVE SPST-NC 10MA 12V
CAP SWT 19MM NC ALU R-ANON G/R
Capacitive Sw, Dpdt, 0.01A, 12V, Grn/red; Contact Configuration:spst-Nc; Actuator / Cap Colour:red; Product Range:mc Series; Switch Operation:on-(Off); Illumination Colour:green, Red; Switch Terminals:wire Leaded; Contact Current Rohs Compliant: Yes
Contact Voltage = 12 VDC / Actuator Type = Capacitive Touch Sensor / Contact Current = 10 mA / Termination Type = Wire Lead / Mounting Type = Panel Mount / Switch Colour = Red / Cut Out Size (Diameter) mm = 19.2 / Series = MC / Length mm = 33 / Illumination Type = LED / Illumination Colour = Green / Red / Switch Material = Anodised Aluminium / Operating Force N = 0 / Protection Rating = IK10 / Protection Rating = IP68 / Protection Rating = IP69K / Legend = Ring / Switching Function = Momentary Function / Illumination Supply Voltage VDC = 12 / Contact Configuration = 1NC