Bulgin MC19MCBRG
Switch Push Button ON (OFF) DPDT Flush Round Button 0.01A 12VDC Momentary Contact Panel Mount Wire Lead Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bulgin MC19MCBRG herunter.
Master Electronics
Datasheet6 SeitenVor 10 Jahren
Electro Sonic
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+51.11%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2024-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Bulgin MC19MCBRG, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CAPACITIVE SWITCH, 19 MM, ALUMINUM, BLACK ANODISED, RED & GREEN LED, 12 VD
Illuminated Capacitive Switch 10 mA 12 VDC 1NC IK10/IP68/IP69K
Capacitive switch 19 mm Normally Closed Alumin
SW CAPACITIVE SPST-NC 10MA 12V
CAP SWT 19MM NC ALU B-ANON R/G
Capacitive Sw, Dpdt, 0.01A, 12V, Grn/red; Contact Configuration:spst-Nc; Actuator / Cap Colour:black; Product Range:mc Series; Switch Operation:on-(Off); Illumination Colour:green, Red; Switch Terminals:wire Leaded; Contact Current Rohs Compliant: Yes