Broadcom HCPL-817-50BE
Optocoupler Dc-in 1-CH Transistor Dc-out 4-PIN PDIP SMD T/r
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Broadcom HCPL-817-50BE herunter.
IHS
Newark
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-36.03%
Lieferkette
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date2004-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Diodes Inc.LTV-356T
LTV Series Single Channel 80 V 3750 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT DIP-4
Diodes Inc.LTV-817S
LTV Series Single Channel 35 V 5000 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT-DIP-4
Diodes Inc.LTV-817S-TA1
California Eastern LaboratoriesPS2501L-1-F3-A
California Eastern LaboratoriesPS2501L-1-K-A
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin PDIP SMD Magazine
California Eastern LaboratoriesPS2501L-1-A
Beschreibungen
Beschreibungen von Broadcom HCPL-817-50BE, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Optocoupler, 1 Channel, Surface Mount DIP, 4 Pins, 50 mA, 5 kV, 130 %
Optocoupler Collector-emitter breakdown voltage: 70 V Operating temperature: -30...100 °C Approvals: UL / CSA / VDE Package: DIL-4-SMD Input forward current: 50 mA
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:5000Vrms; Optocoupler Output Type:Transistor; Input Current Max:20mA; Output Voltage Max:70V; Package/Case:4-SOIC; CTR Max:260%; CTR Min:130%; Collector Emitter Voltage, V(br)ceo:70V ;RoHS Compliant: Yes