Bourns SRU1038A-1R5Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 7.5mOhm DCR Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SRU1038A-1R5Y herunter.
Farnell
Datasheet3 SeitenVor 5 Jahren
Newark
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 9.2A 0.0095Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T1R5NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 7.99A 0.0072Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10165T1R5NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 8.04A 0.0075Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7A 0.0058Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 0.0052Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 8.9A 0.0077Ohm DCR 3939 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SRU1038A-1R5Y, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru1038A Series, 1.5 H, 30%, Shielded, 7500 Ohm, 7.2 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1038A-1R5Y
INDUCTOR, 1.5UH, 7A, 30%, POWER; Inductance: 1.5µH; RMS Current (Irms): 7.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 7A; Product Range: SRU1038A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 3.8mm; DC Resista