Bourns SRR1260-181K
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.4A 0.32Ohm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SRR1260-181K herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
Farnell
JRH Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-28.19%
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 0.28Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.75A 0.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 280mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 180uH 10% 10KHz Ferrite 2.1A 0.228Ohm DCR RDL
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SRR1260-181K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Fixed Inductor Nonstandard 180µH ±10% 1.4A 320mΩ 4.5MHz 26@796kHz
Power Inductor, 180Uh, 1.4A, Shielded; Inductance:180Μh; Rms Current (Irms):1.4A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.4A; Product Range:Srr1260 Series; Power Inductor Case:12.5Mm X 12.5Mm X 6Mm; Dc Resistance Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260-181K