Bourns SRR1208-391KL
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 0.8A 0.67Ohm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SRR1208-391KL herunter.
IHS
3-Monats-Trend:
-0.72%
Verwandte Teile
Ind 390.00 Uh 0.860 A 650.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-08-391K
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1A 0.6Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A 0.68Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.08A 700mOhm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SRR1208-391KL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
Surface Mount Power Inductor, Srr1208 Series, 390 H, 10%, Shielded, 0.67 Ohm, 800 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1208-391KL
INDUCTOR, 390UH, 10%, 0.8A, SMD; Inductance: 390µH; RMS Current (Irms): 800mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.1A; Product Range: SRR1208 Series; Power Inductor Case: 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm; DC R