Bourns SRR1208-181YL
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 15% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 1.2A 0.27Ohm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SRR1208-181YL herunter.
IHS
3-Monats-Trend:
+0.00%
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SRR1208-181YL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 180uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
Inductor, ferrite,180Uh,15+% Tol,15-% Tol,5050-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1208-181YL
INDUCTOR, SHIELDED, POWER, 180UH; Inductance: 180µH; RMS Current (Irms): 1.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.7A; Product Range: -; Power Inductor Case: 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm; DC Resistance Max