Bourns SRP3020TA-2R2M
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal Alloy-Core, SMD, 1413
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SRP3020TA-2R2M herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 6 Jahren
JRH Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+25.50%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SRP3020TA-2R2M, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 10Q-Factor Metal Alloy Powder 3.5A 0.075Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
AEC-Q200 Shielded SMD Power Inductor, 2.2uH, 3.5A, 45MHz, 75mOhm
100KHz 45MHz 3.7A 3.5A 10@100kHz 2.2¦ÌH 75m¦¸ ¡À20% 2-SMD 3.5mm*3.2mm*2mm
FIXED IND 2.2UH 3.5A 75 MOHM SMD
IND,3.5X3.2X1.8MM,2.2UH,20%,3.5A, SHD, SMD
3.5A 2.2uH ±20% 3.7A SMD,3.2x3.5mm Power Inductors ROHS
SRP3020TA 2-SMD 0.138Lx0.126W 3.50mmx3.20mm 2.2muH
Inductor, 2.2Uh, Shielded, 3.5A; Inductance:2.2Μh; Rms Current (Irms):3.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.7A; Product Range:Srp3020Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.075Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP3020TA-2R2M