Bourns SMAJ26CA
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 31.9V 5muA 400W -55C~150C TJ
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SMAJ26CA herunter.
TME
Datasheet6 SeitenVor 3 Jahren
IHS
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-15.72%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
30.4 V
30.4 V
30.4 V
Clamping Voltage
42.1 V
42.1 V
42.1 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
9.5 A
9.5 A
9.5 A
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2010-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
BournsSMAJ33CA
Transil Diode (TVS); 400W; 33V; 40A; bidirectional; -55+150 deg.C; SMD; DO214AC(SMA)
BournsSMAJ28CA
TVS Diode, SMAJ Series, Bidirectional, 28 V, 45.4 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Diodes Inc.SMAJ33CA-13-F
SMAJ Series 33 V 400 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ30CA-13-F
SMAJ30CA Series 400 W 30 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ26CA-13-F
SMAJ Series 400 W 28 VBR Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 26V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SMAJ26CA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
A 26V, 400W, bi-directional, SMA pkg TVS Diode | Bourns SMAJ26CA
Diode TVS Single Bi-Dir 26V 400W 2-Pin DO-214AC T/R
DIO TVS VWM 26V 400W BIDIR SMA
3.5V 400W 9.5A 42.1V 28.9V SMA(DO-214AC) 2.2mm
Diode; Product Range:Smaj Series; Tvs Polarity:Bidirectional; Reverse Standoff Voltage:26V; Clamping Voltage Max:42.1V; Diode Case Style:Do-214Ac (Sma); No. Of Pins:2Pins; Minimum Breakdown Voltage:28.9V; Diode Mounting:Surface Mountrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SMAJ26CA.