Bourns SDR7045-151K
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 0.62A 0.58Ohm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SDR7045-151K herunter.
Farnell
Datasheet3 SeitenVor 7 Jahren
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.78A 0.47Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENLHL08TB151K
Inductor Power Wirewound 150uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.64A 0.41Ohm DCR RDL Ammo
Ind Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 750mA T/R
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 58Q-Factor Ferrite 0.8A 0.59Ohm DCR T/R
Inductor Power Drum Core 150uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 610mA 370mOhm DCR RDL Box
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SDR7045-151K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Surface Mount Power Inductor, Sdr7045 Series, 150 H, 10%, Unshielded, 0.58 Ohm, 620 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR7045-151K
INDUCTOR, 150UH, 10%, 0.62A, SMD; Inductance: 150µH; RMS Current (Irms): 620mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 580mA; Product Range: SDR7045 Series; Power Inductor Case: 7mm x 7mm x 4.5mm; DC Resistance Max: 0.58ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); No. of Pins: 2Pins; Q Factor: 17; Q Test Frequency: 796kHz; Self Resonant Frequency Min: 8MHz