Bourns SDR2207-6R8ML
Inductor Power Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 38Q-Factor Ferrite 7.5A 0.0142Ohm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns SDR2207-6R8ML herunter.
Farnell
Datasheet3 SeitenVor 7 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+65.79%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A 0.017Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.024Ohm DCR Automotive T/R
Fixed Inductor Nonstandard 6.8µH ±20% 8.5A 23.3mΩ 13MHz 20@100kHz
FIXED IND 6.8UH 6.4A 23MOHM SMD
Ind Power Wirewound 6.8uH 20% 4339 Emboss T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns SDR2207-6R8ML, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8759
INDUCTOR, SMD 7MM LOW PROFILE, POWER, Q REF 38, SRF MIN 27MHZ, +/-20%, 6.8UH
Inductor, Un-Shielded, 6.8Uh, 12A, Smd, Full Reel; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):7.5A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):12A; Product Range:Sdr2207 Series; Dc Resistance Max:0.0142Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR2207-6R8ML
INDUCTOR, 6.8UH, 20%, 7.5A, SMD; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 7.5A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 12A; Product Range: SDR2207 Series; Power Inductor Case: 22mm x 15mm x 7mm; DC Resistance Max: 0.0142ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Q Factor: 38; Q Test Frequency: 3MHz; Self Resonant Frequency Min: 27MHz