Bourns PM54-181K-RC
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns PM54-181K-RC herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 7 Jahren
Electro Sonic
Newark
Arrow Electronics
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-6.62%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Ind Power Wirewound 180uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 380mA T/R
Inductor, ferrite,180Uh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 5300-28-RC
Ind Power 180uH 10% 1KHz Ferrite 380mA Axial T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 41Q-Factor Ferrite 0.35A 1.05Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns PM54-181K-RC, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ind Power Bobbin Core 180uH 10% 1KHz Ferrite 380mA T/R
1KHz 6MHz 500mA 380mA 20@796kHz 180¦ÌH 1.38¦¸ ¡À10% SMD,5.8X5.2MM , 5.8mm*5.8mm*4.8mm
FIXED IND 180UH 380MA 1.38OHM SM
380mA 180uH ±10% 500mA SMD,5.8x5.2mm Power Inductors ROHS
PM54 Nonstandard 0.228Lx0.228W 5.80mmx5.80mm 180muH
Inductor, Un-Shielded, 180Uh, 500Ma, Smd, Full Reel; Inductance:180Μh; Rms Current (Irms):380Ma; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):500Ma; Product Range:Pm54 Series; Dc Resistance Max:1.38Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM54-181K-RC