Bourns PDB241-E420K-105A2
Potentiometer, Carbon, 0.25W, 1000000ohm, 250V, 30% +/-Tol, 1 Turn(s)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns PDB241-E420K-105A2 herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 9 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.37%
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2010-08-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 1000000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PDA24 24 mm Long Life Potentiometer 1M Ohm 15% 0.5 W 1(Elec)/1(Mech)Turn Panel Mount Tray
TT ElectronicsP160KNP-0EC15A1MEG
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 1e+06ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns PDB241-E420K-105A2, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Panel Control - 24Mm-St-Carbon /Bulk, Bag Packaging |Bourns, Inc. PDB241-E420K-105A2
±20% 250mW 1MΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Carbon Film POT 1M Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (31.8 X 24 X 28mm) Solder Lug Panel Mount
1M¦¸ ¡À20% 250mW 31.8mm*24mm*28mm