Bourns CRM2512-FX-R100ELF
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns CRM2512-FX-R100ELF herunter.
JRH Electronics
Datasheet5 SeitenVor 4 Jahren
Newark
Burklin Elektronik
3-Monats-Trend:
+61.37%
3DHerunterladen
EE Concierge
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupPT2512FK-070R1L
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPE2512FKM070R1L
1W Thin Film Resistor ±75ppm/℃ ±1% 100mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
KOA SpeerSL1TTER100F
Res Metal Plate 2512 0.1 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Molded J-Lead SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-A1CFR11U
Res Thick Film 2512 0.11 Ohm 1% 1.33W 100ppm/C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity2-2176057-5
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 1% 1W 200ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Automotive Embossed T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns CRM2512-FX-R100ELF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
2W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 100mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 100 mΩ, 2 W, ±1 %, CRM2512-FX-R100ELF
Current Sense Resistors - SMD; BOURNS; CRM2512-FX-R100ELF; 100 mOhm; 2512; 100 ppm/°C; 1 %
Res, 0R1, 1%, 2W, 2512, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRM2512-FX-R100ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.1ohm, 1.349V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRM2512 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 2W 100mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, RES 0.1 OHMS, PWR-RTG 2 W, TOL 1%,SMT,2512
CURRENT SENSE RES, 0R1, 1%, 2 W, 2512; Resistance:0.1ohm; Product Range:CRM Series; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Power Rating:2W;
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 100 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating W = 2 / Body Length mm = 6.3 / Voltage Rating - DC V = 1.4 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 3.1 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 2512