Bourns CRF2512-FZ-R005ELF
Res Current Sense Metal Strip 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns CRF2512-FZ-R005ELF herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
Master Electronics
JRH Electronics
element14 APAC
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+49.38%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJMS4HF5M0U
RES CURRENT SENSE MTL PLATE 2512 5M OHM 1% 3W 100PPM/ C SMD
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJMP4MF5M0U
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP4PF5M0U
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTLR3A20DR005FTDG
Res Metal Strip 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Current Sense Thick Film 2512 5m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns CRF2512-FZ-R005ELF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.005ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Metal Film 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res 0.005 Ohm 1% 2W 2512 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRF2512-FZ-R005ELF
Resistor, metal alloy, SMD 2512 (6330), 5 mΩ, 2 W, ±1 %, CRF2512-FZ-R005ELF
CRF FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 5mOhm 2W
RES 0.005 OHM 1% 2W 2512 / 5 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
2W 5mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 5 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 170 / Power Rating W = 2 / Body Length mm = 6.4 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 3.2 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 2512