Bourns 6630S0D-C28-A502
Res POT 5K Ohm 15% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 41.61mm) Solder Lug Panel Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 6630S0D-C28-A502 herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 8 Jahren
Electro Sonic
element14 APAC
Verwandte Teile
PA16 NP 5K 10% A BO E3 Knob Potentiometer
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 50V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 4700ohm, 48.5V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 6630S0D-C28-A502, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Potentiometer, Conductive Plastic, 1W, 5000ohm, 15% +/-Tol, 500ppm/Cel
POTENTIOMETER, 1W, 5K; Track Resistance:5kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 15%; Voltage Rating:750V; Series:6630; Power Rating:1W; Mounting Type:Panel; No. of Gangs:1; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); ;RoHS Compliant: Yes
POTENTIOMETER, 1W, 5K; Track Resistance:5kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 15%; Voltage Rating:750V; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Top; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:22.23mm; Lead Length:9.65mm; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Resistor Element Material:Conductive Polymer; Series:6630; Shaft Length - Metric:22.23mm; Temperature Coefficient:± 500ppm/°C; Termination Type:Axial Lugs