Bourns 5900-6R8-RC
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 6.8uH 10% 1KHz Ferrite 4A AXL
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 5900-6R8-RC herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 7 Jahren
Newark
X-ON
Verwandte Teile
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 10% 1KHz Ferrite 5.3A 0.026Ohm DCR AXL Bag
Fixed Ind 6.8Uh 11.6A 13 Mohm Th/Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIAP-03-6R8K
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 6.8uH 10% 1KHz Ferrite 1.28A AXL
API DelevanP1812R-682K
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Wurth Elektronik744779068
Power Choke Unshielded Wirewound 6.8uH 10% 100KHz Ferrite 2.2A 0.035Ohm DCR RDL Tray
API DelevanP1812-682K
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 5900-6R8-RC, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
5.2A 6.8uH ±10% 10.8A Plugin,D11.5xL22.9mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
5900 Axial 0.453Diax0.900L 11.51mmx22.86mm 6.8muH
Hi-Current RF Chokes 6.8uH 10%
CHOKE, 6.8UH, ±10%, AXIAL; Product Range:5900 Series; Inductance:6.8µH; DC Current Rating:4A; DC Resistance Max:11mohm; Inductance Tolerance:± 10%; Case Dimensions:11.5mm x 22.86mm RoHS Compliant: Yes