Bourns 4608X-101-472
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1W Ý100ppm/ÝC BUS 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 4608X-101-472 herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 19 Jahren
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.62%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
24,061
Authorized Distributors
1
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
7
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C BUS Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063472P
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081512P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 5100ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 4608X-101-472, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Resistor, Ntwrk; 4700 Ohms; Bussed; Epoxy Resin; Conformal SIP; 1W; +/-2%; 100V; 8Pin
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1W, 4700ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR NETWORK, 4K7; Power rating:0.2W; Tolerance, resistance:±2%; Temperature, operating range:-55°C to +125°C; Resistor element type:Thick Film Network; Voltage, rating:100V dc; Temperature coefficient:±100ppm/°C; Case style:SIL; Depth, external:5.41mm; Length / Height, external:20.27mm; Length, lead:3.18mm; Resistance:4.7kohm; Resistance, insulation:10Mohm; Temp, op. max:125°C; Temp, op. min:-55°C; Temp. coeff, +:100ppm/°C; Temp. coeff, -:100ppm/°C; Temperature, full power rating:70°C; Tolerance, +:2%; Tolerance, -:2%; Voltage rating, DC:100V; Width, external:2.49mm; Elements, No. of:7; Pins, No. of:8; Pitch, lead:2.54mm; Power rating, per element:200mW; Temperature coeff, tracking +:50ppm/°C; Temperature coeff, tracking -:50ppm/°C