Bourns 4309R-101-472
8 ±2% 4.7kΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-9-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 4309R-101-472 herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
Newark
Jameco
Sierra IC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.45%
Stock
14,282
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginCosta Rica
Verwandte Teile
9-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR CSC 0.890Lx0.098W 22.61mmx2.49mm 1.12W 4.7kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
Resistor Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4700ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 4309R-101-472, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.13W, 4700ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8808
RES NTWK THICK FILM 4.7K OHM 2% 1.13W 9-PIN SIP
4.7K¦¸ ¡À2% ¡À50ppm/¡æ 50ppm/¡æ 200mW SIP-9 22.45mm*2.16mm*4.95mm
RNET - THK FILM MOLD SIP | Bourns 4309R-101-472
MOLDED SIP,9PIN,BUSSED,4.7K, 2%,LOW,BULK<AZ
Thick Film Resistor Network; Series:4300; Series:4309R; Tolerance, resistance:±2%; Power rating:0.2W; Temperature, operating range:-55°C to +125°C; Resistor element type:Thick Film; Voltage, rating:100V dc; Temperature coefficient:±100ppm/°C; Case style:SIL; Depth, external:4.96mm; Length / Height, external:22.46mm; Length, lead:3.18mm; Resistance:4.7kR; Resistance, insulation:10MR; Temp, op. max:125°C; Temp, op. min:-55°C; Temp. coeff, +:100ppm/°C; Temp. coeff, -:100ppm/°C; Temperature, full power rating:70°C; Tolerance, +:2%; Tolerance, -:2%; Voltage rating, DC:100V; Width, external:2.16mm; Elements, No. of:8; Pins, No. of:9; Pitch, lead:2.54mm; Power rating, per element:200mW; Temperature coeff, tracking +:50ppm/°C; Temperature coeff, tracking -:50ppm/°C