Bourns 3352P-1-504
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 3352P-1-504 herunter.
Master Electronics
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet1 SeiteVor 12 Jahren
Mouser
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
12,370
Authorized Distributors
5
Resistance
500 kΩ
500 kΩ
Termination
PC Pins
Tolerance
20 %
20 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
MRS Series 475 kOhm 0.6 W ±1 % ±50 ppm/K Through Hole Metal Film Resistor
Through Hole Resistor, 470 kohm, MRS25 Series, 600 mW,1%, Axial Leaded, 350 V
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 510kOhm 0.6W