Bourns 3314H-1-503
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 3314H-1-503 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 11 Jahren
Master Electronics
Newark
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-22.12%
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2010-08-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50000ohm, 158.1V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9 X 12.5mm) Pin Thru-Hole Bag
Potentiometer, Carbon, 0.04W, 50000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
PanasonicEVM-EYGA00B54
POT 50K OHM 6MM CERAMIC TOP ADJ
TE Connectivity1623863-8
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)/14(Mech)Turns 1.8mm (7.8 X 4.7 X 7.2mm) Pin Thru-Hole
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 3314H-1-503, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.45mm (5 X 6.3 X 2.55mm) Pin Thru-Hole Tube
±20% ±100ppm/℃ 250mW 50kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER - SMD 4MM SQ ST CERMET | Bourns 3314H-1-503
TRIMMER, POTENTIOMETER 50KOHM 1TURN SMD; Track Resistance:50kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD
Trimmer Potentiometer 50Kohm 1Turn Smd; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:50Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3314 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3314H-1-503