Bourns 3266W-001-501
TRIMMER, 15 TURN 500R; Track Resistance: 500ohm; No. of Turns: 12Turns; Potentiometer Mounting: Through Hole; Product...
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 3266W-001-501 herunter.
Farnell
Datasheet2 SeitenVor 9 Jahren
element14 APAC
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 3266W-001-501, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
TRIMMER, 15 TURN 500R; Track Resistance: 500ohm; No. of Turns: 12Turns; Potentiometer Mounting: Through Hole; Product Range: -; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 10%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive
TRIMMER, 15 TURN 500R; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:12; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Contact Resistance Variation +:3%; End Resistance:5ohm; External Length / Height:6.9mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Operating Temperature Max:150°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:600V; Resistance:500ohm; Resistor Case Style:PCB Mount; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating:300V; Voltage Rating VDC:300V