TT Electronics P160KN-0QC20A10K
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 1/10W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Pin Panel
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TT Electronics P160KN-0QC20A10K herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 7 Jahren
Sager Electronics
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.52%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2016-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
TT ElectronicsP160KN2-4QC20B10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNPD-4FC20B10K
TT ElectronicsP170S-FC20BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-K420F-103B
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 10000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 4730
Side Adjustment ROHS3Compliant Carbon Linear Rotary Potentiometer ±20% 300° 50mW 50V
Beschreibungen
Beschreibungen von TT Electronics P160KN-0QC20A10K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Potentiometers 16mm Rotary Panel Potentiometer
POT,ROTARY,10KOHM,20%, 100mW, PCB MOUNT
10K¦¸ ¡À20% 100mW 200V(AC) 29.5mm*17mm*21mm
ROTARY POT, 10K, 0.1W, 20%, AUDIO;
Rotary Pot, 10K, 0.1W, Through Hole; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Audio; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P160 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P160KN-0QC20A10K