Analog Devices LT1764EFE-2.5#PBF
IC REG LINEAR 2.5V 3A 16TSSOP / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3A 16-TSSOP-EP
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Analog Devices LT1764EFE-2.5#PBF herunter.
Analog Devices
Official datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Linear Technology
Nu Horizons
Component Distributors Inc.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.12%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Analog DevicesMAX8869EUE18+
LDO Regulator Pos 0.8V to 5V1.8V 1A Automotive 16-Pin TSSOP EP / IC REG LDO 1.8V/ADJ 1A 16TSSOP
Analog DevicesMAX8869EUE25+
MAX8869 Series 2.5 V ±1 % SMT Fixed/Adjustable Voltage Reference - TSSOP-16
Analog DevicesMAX8869EUE10+
FIXED/ADJUSTABLE MAX8869 Tube Surface Mount voltage regulator linear 350mV 5mm 1A 1.5W
Texas InstrumentsTPS76833QPWP
1-A, 10-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 20-HTSSOP -40 to 125
Texas InstrumentsTLV2217-25PWR
500-mA, 12-V, low-dropout voltage regulator 20-TSSOP 0 to 125
Texas InstrumentsTPS7325QPWR
500-mA, 10-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 20-TSSOP -40 to 85
Analog DevicesMAX8869EUE33+
MAX8869 Series 3.3 V 1 A Adjustable Fixed SMT Voltage Regulator - TSSOP-16
Analog DevicesMAX8869EUE25+T
Texas InstrumentsTPS7301QPW
500-mA, 10-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 20-TSSOP -40 to 125
Beschreibungen
LDO Regulator Pos 2.5V 3A 16-Pin TSSOP EP Tube
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.66V Dropout, PDSO16
3A, Fast Transient Response, Low Noise, LDO Regulators