Analog Devices ADP121-AUJZ18R7
LDO Regulator Pos 1.8V 0.15A 5-Pin TSOT T/R / IC REG LDO 150MA 1.8V TSOT-23-5
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Analog Devices ADP121-AUJZ18R7 herunter.
Analog Devices
Official datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Datasheet20 SeitenVor 14 Jahren
Upverter
Farnell
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.67%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Technische Ressourcen
Evaluierungskits und Referenzdesigns für Analog Devices ADP121-AUJZ18R7 anzeigen.
Verwandte Teile
Analog DevicesADP160AUJZ-3.0-R7
Ultra Low Quiescent Current 150 mA, CMOS Linear Regulator
Analog DevicesADP160AUJZ-3.3-R7
Analog DevicesADP160AUJZ-2.8-R7
Texas InstrumentsTPS78233DDCR
PMIC - Voltage regulator - Linear positive fixed 1 output 150mA SOT-23-THIN Vo=3.3V
Texas InstrumentsTPS78227DDCR
LDO Regulator Pos 2.7V 0.15A 5-Pin TSOT-23 T/R / IC REG LDO 2.7V 0.15A 5SOT
Texas InstrumentsTPS78233DDCT
Beschreibungen
Beschreibungen von Analog Devices ADP121-AUJZ18R7, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
150 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator in 5-Lead TSOT or 4-Ball WLCSP
ADP121 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Under Voltage Lockout (UVLO) voltage regulator linear 0.12V 900mum 150mA -40C~125C
Ldo, Fixed, 1.8V, 0.15A, Tsot, 125Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:2.3V; Input Voltage Max:5.5V; No. Of Outputs:-; Output Voltage - Nom:1.8V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:-; Max Output Current:150Marohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. ADP121-AUJZ18R7
LDO, FIXED, 1.8V, 0.15A, TSOT-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.3V; Input Voltage Max: 5.5V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150mA; Dropout Voltage Vdo: -; LDO Regulator Case Style: TSOT; No. of Pins: 5Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: 1.8V 150mA LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Output Voltage Nom.: 1.8V