Amphenol PT06SE-12-10SX
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Plug
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Amphenol PT06SE-12-10SX herunter.
IHS
Datasheet52 SeitenVor 4 Jahren
Farnell
JRH Electronics
PCX
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1994-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
ITT / CannonKPSE06E12-10S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 10 POS Crimp ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPSE06E12-10SW
ITT / CannonKPSE06E12-10SX
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
Beschreibungen
Beschreibungen von Amphenol PT06SE-12-10SX, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Conn Miniature Cylindrical SKT 10 POS Crimp ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port
Olive Drab Chromate over Cadmium MIL-DTL-26482Series I PT Non-RoHS Compliant Environment Resistant Circular Connector -55C~125C 7.5A
Circular Connector Plug Size 12, 10 Position, Cable; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I; Género:Macho; Núm. De Contactos:10; Contacto, Género:Hembra; Tipo De Terminación Del Contacto:Crimpado; Conector, Montaje:Montaje De Cable |Amphenol Industrial PT06SE12-10SX