Amphenol Communications Solutions 77315-118-16LF
Amphenol 77315-118-16LF Connector 16P RA Male Shrouded TMT .76AU .45IN
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet2 SeitenVor 4 Jahren
JRH Electronics
Electro Sonic
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-15.88%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol Communications Solutions68016-116HLF
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Bulk
Amphenol Communications Solutions68016-216HLF
Board Connector, 16 Contact(s), 1 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole KK® Bag
KK 254 Breakaway Header Right-Angle Surface Mount Compatible 16 Circuits 0.38
Conn, R/A Header, 16Pos, 1Row, 2.54Mm Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. TSW-116-08-L-S-RA .
Beschreibungen
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Bag
BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, Through Hole, Single Row, 16 Positions 2.54 mm (0.100in) Pitch, Right Angle
Breakaway,Header,Push-Pull 1 16pin Male Pin 40.64mm*9.88mm
Board Connector, 16 Contact(s), 1 Row(s), Male, Right Angle, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator
BERGSTIK | Amphenol FCI (Amphenol CS) 7731511816LF
Male Pin Rectangular Connector
3A Tin Bend insert 16P -65閳╁剤+125閳 2.54mm Black Single Row Phosphor Bronze Push-Pull,P=2.54mm Pin Headers ROHS
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
16P RA SR TMT HDR .76 AU .45IN LENGTH;
BERGSTIK DUBOX / PV / BERGSTIK
Conn, R/A Hdr, 16Pos, 1Row, 2.54Mm, Th; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:16Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Right Angle; Product Range:Bergstik 77315 Series Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions 77315-118-16LF