Amphenol LTW HDB-15PFFS-SL8001
Conn High Density D-Sub F 15 POS Solder ST Panel Mount 15 Terminal 1 Port
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Amphenol LTW HDB-15PFFS-SL8001 herunter.
Component Distributors Inc.
Datasheet1 SeiteVor 12 Jahren
Future Electronics
JRH Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.57%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2013-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol LTWSDB-09PFFS-SL8001
D Sub Connector, DB9, Standard, Receptacle, Waterproof D Sub, 9 Contacts, DE, Solder Cup
Beschreibungen
Beschreibungen von Amphenol LTW HDB-15PFFS-SL8001, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
D-Sub, High Density, Metal Shielded, 2A, 15 pins, Female Connector, Female Contact, Straight Without Board Lock, 4"-40 UNC, Screw Thread, Solder, Receptacle, Front Fastened, 24-28 AWG, IP68 Unmated
D-SUB, HDB SHIELD, 15P FRONT FASTENED F CONNECTOR F PIN SOLDER
CONNECTOR, D-SUBD-SUB CONNPANEL SCREW HD15P F CONN F PIN
CONNECTOR, HD D-SUB, RCPT, 15POS; Product Range:AMPHENOL - LTWHDB Series; No. of Contacts:15; D Sub Shell Size:DE; Connector Body Material:Steel; Gender:Receptacle; Contact Termination:Solder; Connector Type:High Density D Sub