Amphenol LTW BU-12PMMP-LC7001
Circular Connector, Standard (B) Series, Panel Mount Plug, 12 Contacts, PCB Pin, Bayonet
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Amphenol LTW BU-12PMMP-LC7001 herunter.
Component Distributors Inc.
Datasheet1 SeiteVor 10 Jahren
Farnell
Electro Sonic
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+81.70%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2015-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Connector Accessory, 0.071in Max Cable Dia, Contact, Copper Alloy
Connector Accessory, 0.0866in Max Cable Dia, Contact, Copper Alloy
EatonRM24W3K
Connector Accessory, 0.035in Min Cable Dia, 0.063in Max Cable Dia, Contact, Copper Alloy
Amphenol AerospaceM39029/58-365
Circular Connector Contact, MIL-DTL-38999, Pin, Crimp, 12 AWG, 14 AWG
Amphenol Aerospace10-407552-055
38999 I Ii Con 22M Pin Pcb Rohs Compliant: Yes |Amphenol Industrial 10-407552-055
ITT / Cannon121583-0000
Circular DIN Connector, 4 Contact(s), Female, Cable Mount, Crimp Terminal, Plug
Beschreibungen
Beschreibungen von Amphenol LTW BU-12PMMP-LC7001, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ceres Circular Connector, Standard Size, Plastic, 2A, 12 pins (CNC Pin), Male Connector, Male Contact, Circular, 5/8"-27 UNS, 2 Points Lock, PCB 180°, Receptacle, Front Fastened, IP67 Unmated