Amphenol Communications Solutions SFW16R-2STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 16 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Datenblätter und Dokumente
Electro Sonic
Datasheet9 SeitenVor 16 Jahren
IHS
JRH Electronics
element14 APAC
Mouser
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+32.47%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol Communications SolutionsSFW16R-1STE9LF
CONN FFC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A / Conn FFC/FPC Connector SKT 16 POS 1mm Solder RA SMD T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW16R-1STE1LF
Amphenol Communications SolutionsSFW14R-1STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 14 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
FMN Series 16 Position 1 mm Pitch Staggered Reverse Surface Mount Connector
Beschreibungen
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 16 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R Series
FFC/FPC Connector, 16 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Fcc Retnn Dvc, Brown Insulator
Ffc/fpc Connector, 16 Position, 1Row; Pitch Spacing:1Mm; No. Of Contacts:16Contacts; Gender:receptacle; Product Range:sfw-R Series; Contact Termination Type:surface Mount; Contact Position:top; No. Of Rows:1 Row; Features:top Contactrohs Compliant: Yes