Amphenol Communications Solutions SFW10R-2STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Datenblätter und Dokumente
element14
Datasheet9 SeitenVor 18 Jahren
Electro Sonic
Master Electronics
Farnell
Mouser
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.44%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol Communications SolutionsSFW10S-2STME1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-4STE1LF
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-1STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
Conn FPC Connector SKT 8 POS 1mm Solder ST SMD Easy-On™ Embossed T/R
Beschreibungen
CONN FFC FPC TOP 10POS 1MM R/A / 10 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top 0.039" (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
FFC/FPC Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Fcc Retnn Dvc, Brown Insulator
Ffc/fpc Connector, 10 Position, 1Row; Pitch Spacing:1Mm; No. Of Contacts:10Contacts; Gender:receptacle; Product Range:sfw-R Series; Contact Termination Type:surface Mount; Contact Position:top; No. Of Rows:1 Row; Features:top Contactrohs Compliant: Yes