Amphenol Communications Solutions L77SDDH50SOL2RM5C309
D Sub Connector, Standard, Receptacle, SD Series, 50 Contacts, DD, Solder
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet4 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 0 Jahren
Master Electronics
3-Monats-Trend:
Restocked
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2019-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder
Conn D-Subminiature F 50 POS 1.38mm Solder ST Thru-Hole 50 Terminal 1 Port
CONNECTOR, D-SUB, RCPT 50POS, PANEL MOUNT , SOLDER
Conn High Density D-Sub SKT 44 POS Solder RA Thru-Hole 44 Terminal 1 Port Tray
D Sub Connector, High Density, High Density, Receptacle, HD, 44 Contacts, DB, Solder
Conn High Density D-Sub SKT 44 POS 2.29mm Solder RA Thru-Hole 44 Terminal 1 Port
Beschreibungen
Conn D-Subminiature SKT 50 POS 2.76mm Solder ST Thru-Hole 50 Terminal 1 Port
D Subminiature Connector, 50 Contact(s), Female, Solder Terminal, Receptacle
D Sub Conn, Rcpt, Dd, 50Pos, Solder; D Sub Connector Type:standard; Gender:receptacle; Product Range:sd Series; No. Of Contacts:50Contacts; D Sub Shell Size:dd; Contact Termination Type:solder; Connector Mounting:through Hole Mount
DSUB, STAMPED SIGNAL 3A, STRAIGHT PCB THRU HOLE, 50 SOCKET, 0.76µM (30µ IN) GOLD, BRIGHT TIN SHELL, 4-40 THREADED STANDOFF 6.0MM (0.236"), WITH BOARDLOCK 4.2MM (0.165") / TRAY;