Amphenol Communications Solutions 77313-101-42LF
Conn Unshrouded Header HDR 42 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Poly Bag
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
element14 APAC
DigiKey
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol Communications Solutions77313-118-42LF
Amphenol Communications Solutions68602-142HLF
Amphenol Communications Solutions68602242HLF
Beschreibungen
BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, 2.54 mm Pitch, Vertical, Double Row,Through Hole, 42 Positions
Board Connector, 42 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator
BERGSTIK | Amphenol FCI (Amphenol CS) 7731310142LF
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
BERGSTIK DUBOX / PV / BERGSTIK
Tin 3A Direct Insert Policy 2.54mm 42P 5.84mm -65閳╁剤+130閳 2.41mm 2.54mm Double Row Phosphor Bronze Black 2.54mm Plugin,P=2.54mm Pin Headers ROHS
Conn, Header, 42Pos, 2Row, 2.54Mm, Th; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:2Rows; No. Of Contacts:42Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Straight; Product Range:Bergstik 77313 Series Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions 77313-101-42LF