Amphenol Communications Solutions 77313-101-36LF
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Poly Bag
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
element14 APAC
3-Monats-Trend:
-68.10%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Amphenol Communications Solutions68602-136HLF
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
Amphenol Communications Solutions77313-118-36LF
Amphenol Communications Solutions77313-102-36LF
Beschreibungen
Connector Header Through Hole 36 position 0.100 (2.54mm)
BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, 2.54 mm Pitch, Vertical, Double Row,Through Hole, 36 Positions
36pin 2.54mm 2 2.54mm Breakaway,Header,Push-Pull 3A 760nm 45.72mm*4.83mm
Board Connector, 36 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator
BERGSTIK | Amphenol FCI (Amphenol CS) 7731310136LF
AMPHENOL CS 77313-101-36LF Header 36p Pitch 2.54mm
3A Tin Direct Insert 36P -65閳╁剤+130閳 2.54mm Double Row Black Phosphor Bronze 2.54mm Plugin,P=2.54mm Pin Headers ROHS
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
BERGSTIK / Bag RoHS Compliant: Yes
BERGSTIK HDR DR STR-77313-101-
HEADER, VERT, 36WAY; Series:BergStik; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Rows:2; No. of Contacts:36; Gender:Header; Contact Termination:Solder; Contact Plating:Gold; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Colour:Black; Connector Type:Board to Board; Connector Type:Board to Board; Contact Material:Phosphor Bronze; Contact Plating:0.76 µm (30 µ") Gold; Current Rating:3A; Flammability Rating:UL 94 V-0; Insulation Resistance:5000Mohm; Lead Spacing:2.54mm; Material:High Temp. Thermoplastic; No. of Ways:36; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-65°C; Row Pitch:2.54mm; Termination Method:Solder; Withstand Voltage:1500V