Amphenol Communications Solutions 71600-064LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 64 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
Datenblätter und Dokumente
Electro Sonic
Datasheet2 SeitenVor 8 Jahren
element14 APAC
Farnell
TME
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+78.19%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol Communications Solutions71600-050LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 50 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
TE Connectivity1-1658621-2
Board Connector, 64 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, IDC Terminal, Receptacle
TE Connectivity6-215882-4
Conn IDC Connector RCP 64 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Loose Piece
Conn IDC Connector F 64 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Tube
Conn IDC Connector SKT 50 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Amphenol Communications Solutions71600-650LF
Beschreibungen
Conn IDCConnector RCP 64 POS 2.54mm IDT RACable Mount Tube
Conn IDC Receptacle 64 POS 2.54mm IDT ST Cable Mount
Amphenol Communications Solutions IDC, Quickie, , 64, 2, 2.54mm
Board Connector, 64 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking, Gray Insulator, Receptacle
64 CONTACT(S), FEMALE, TWO O/J DO-41 1.0A 100V ROHS 5K<AZ
2.54mm Gold 2.54mm 2 Plugin,P=2.54mm IDC Connectors ROHS
CONNECTOR, RCPT, 64POS, 2ROW, 2.54MM
QUICKIE | Amphenol FCI (Amphenol CS) 71600064LF
CONN SOCKET IDC 64POS DL SR 30AU
Receptacle 64P IDC 28-30AWG GOLD
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
Headers&Wire Housings .100 RCPT 2X32P
WIRE-BOARD CONNECTOR RECEPTACLE 64 POSITION, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:64Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI Quickie Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows RoHS Compliant: Yes