Amphenol Communications Solutions 71600-030LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 30 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
Datenblätter und Dokumente
TME
Datasheet2 SeitenVor 8 Jahren
element14 APAC
Master Electronics
Newark
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Amphenol Communications Solutions71600-130LF
TE Connectivity1658621-7
Board Connector, 30 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, IDC Terminal, Receptacle
Amphenol Communications Solutions71600-230LF
TE Connectivity1658620-6
Conn IDC Connector F 26 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Tube
Conn IDC Connector SKT 34 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Beschreibungen
Conn IDC Connector RCP 30 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Tube
WIRE-BOARD CONNECTOR RECEPTACLE 30 POSITION, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:30Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI Quickie Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows RoHS Compliant: Yes