Amphenol Communications Solutions 71600-020LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 20 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
Datenblätter und Dokumente
Electro Sonic
Datasheet2 SeitenVor 8 Jahren
element14 APAC
Newark
Farnell
Verical
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+31.61%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
Conn IDC Connector SKT 20 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Amphenol Communications Solutions71600-016LF
Board Connector, 16 Contact(S), 2 Row(S), Female, 0.1 Inch Pitch, Idc Terminal, Locking, Gray
Conn IDC Connector SKT 16 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Conn IDC Connector SKT 14 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Beschreibungen
connector, idc receptacle(female), central&dual polarized, 20 contact, gold, grey
WIRE-BOARD CONNECTOR RECEPTACLE 20 POSITION, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:20Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI Quickie Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows RoHS Compliant: Yes