Amphenol Communications Solutions 66951-026LF
Board Connector, 26 Contact(S), 1 Row(S), Female, Straight, 0.1 Inch Pitch, Solder Terminal,
Datenblätter und Dokumente
Farnell
Datasheet4 SeitenVor 19 Jahren
Newark
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.92%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity / AMP2-215297-5
Conn Socket Strip RCP 25 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Automotive Carton
TE Connectivity1-535541-8
Board Connector, 20 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, Solder Terminal, Receptacle
Headers & Wire Housings .100 Single Row Screw Machine Socket Strip
".100" Single Row Screw Machine Socket Strip" Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. SS-126-S-2
Headers & Wire Housings .100 Low Profile Single Row Screw Machine Socket Strip
Amphenol Communications Solutions68685-326
Header Connector,Pcb Mount,Plug,26 Contacts,Skt,0.1 Pitch,Pc Tail Terminal
Beschreibungen
VERT CARD CONN S/R 30AR-66951-026LF | Amphenol FCI (Amphenol CS) 66951026LF
Conn Socket Strip SKT 26 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Tube
PV® 2.54mm, Board to Board Connector, PCB Mounted Receptacle, Vertical, Through Hole, Top Entry, Single Row, 26 position, 2.54mm (.100in) Pitch.
Btb Conn, Rcpt, 26Pos, 1Rows, 2.54Mm; Connector Systems:board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:26Contacts; Contact Termination Type:through Hole; Product Range:fci Dubox 66951 Series Rohs Compliant: Yes