Amphenol Aerospace MS27473E16F26S
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Plug
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Amphenol Aerospace MS27473E16F26S herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 24 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.35%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1996-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 26 POS Crimp ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 26 POS Crimp ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
Conn Subminiature Cylindrical PIN 26 POS Crimp ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS3476L16-26S
Conn MIL-DTL-26482 Circular Socket 26 POS Crimp ST Cable Mount 26 Terminal Single Port
Amphenol IndustrialPT06SE-16-26P(SR)
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 26 POS Crimp ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
Beschreibungen
Conn Subminiature Cylindrical SKT 26 POS Crimp ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
Circular MIL Spec Connector 26P SZ 16 PLUG CBL MNT SKT
Electroless Nickel Military MIL-DTL-38999Series II JT Non-RoHS Compliant Environment Resistant Circular Connector 20AWG -65C~200C 7.5A 850V