Amphenol Advanced Sensors TK95F302WN
NTC epoxy coated interchangeable thermistor 3KOhm WireLead
Datenblätter und Dokumente
Farnell
3-Monats-Trend:
-0.13%
Introduction Date2019-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Epoxy coated, insulated leads, 3K 0.2 C from 0 -70 C
NTC THERMISTOR, 3KOHM, FREE HANGING; Zer; Zero Power Resistance at 25°C:3kohm; Product Range:TK95 Series;
Thermistor NTC 3K Ohm 0.1% 2-Pin Radial Bulk
NTC Thermistor, 3000ohm, Chassis Mount
3K¦¸ ¡À2% 75mW ¡À0.2% 76mm*2.4mm*7mm
3k鎯 75mW 鍗0.2閳 NTC Thermistors ROHS
NTC THERMISTOR, 3KOHM, FREE HANGING; Thermistor Type:Bead; Resistance (25°C):3kohm; Product Range:TK95 Series; B-Constant:-; B-Constant Tolerance:-; Probe Material:-; Lead Length:69mm; Operating Temperature Min:0°C; Qualification:- RoHS Compliant: Yes