Amphenol Advanced Sensors TK95F103WN
NTC epoxy coated interchangeable thermistor 10000Ohm Wire Lead
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet4 SeitenVor 9 Jahren
Newark
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.93%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2019-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
NTC Thermistor, 10000ohm, Chassis Mount
Thermistor NTC 10K Ohm 0.1% 2-Pin Wire Bulk
Epoxy coated, insulated leads, 10K 0.2 C from 0 -70 C
THERMISTOR, NTC, 10K, WIRE LEADED; Thermistor Type:Bead; Resistance (25°C):10kohm; Product Range:TK95 Series; B-Constant:-; B-Constant Tolerance:-; Probe Material:-; Lead Length:69mm; Operating Temperature Min:0°C; Qualification:- RoHS Compliant: Yes