Amphenol Advanced Sensors EC95F103W
Bulk 2 Free Hanging NTC THERMISTOR NTC Thermistor 2.41mm 70C 75mW 0.2%
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Amphenol Advanced Sensors EC95F103W herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 9 Jahren
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.06%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Epcos 10kOhms 60mW Measurement NTC Thermistor; 15s; 2.41 (Dia.) x 6.5mm
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin Radial 3988K >= -3.5 Bulk Automotive
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin Wire 3988K >= -3.5 Automotive
THERM NTC 10KOHM 3984K RING LUG / NTC Thermistor 10k Ring Lug
Thermistor, NTC, 10 kohm, NTCALUG02A Series, 3984 K, Through Hole, Wire Leaded
Thermistor NTC 10K Ohm 2% 2-Pin Screw Mount Wire 3988K >= -3.5 Bulk Automotive
Vishay01C1002JF
NTC 10 kOhm ± 5 % Through Hole Coated Radial Leaded Thermistor
Vishay01M1002JF
Vishay01T1002FF
T Series 10 kO ±1% Radial Lead NTC Coated Thermistor
Beschreibungen
THERMISTOR; 10; PCB MOUNT MTG. TYPE; 2.5"" LEAD; BARE TINNED ALLOY; 0; +70
EC95 Series 10 KOhm 4 % Radial NTC Interchangable Chip Thermister
NTC Thermistor; Series:EC95; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:± 0.2°C; Operating Temp. Max:150°C; Package/Case:Radial; Dissipation Constant:1mW/°C; Mounting Type:Through Hole
NTC THERMISTOR; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Operating Temperature Range:-80°C to +150°C; No. of Pins:2; Case Style:Radial; Max Operating Temperature:150°C; Resistance Tolerance:± 0.2%; Series:EC95
Zero Power Resistance at 25°C:10kohm; Product Range:EC95 Series; Thermistor Mounting:Through Hole; Beta Value (K):-; Thermistor Case Style:-; Thermistor Terminals:Wire Leaded; Operating Temperature Min: