Abracon AIUR-16-471K
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Abracon AIUR-16-471K herunter.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-02-25
Verwandte Teile
Inductor Power Unshielded Drum Core 470uH 10% 796KHz 10Q-Factor Ferrite 0.34A 1Ohm DCR RDL Bulk
Inductor Power Drum Core 470uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.32A 1.1Ohm DCR RDL Automotive Box
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 0.6A 1.7Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 470uH 10% 790KHz 30Q-Factor Ferrite 0.68A 0.77Ohm DCR RDL
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 210mA 3.3Ohm DCR Automotive T/R
Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 180mA T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Abracon AIUR-16-471K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power Inductors - Leaded FIXED IND 470UH 250MA 1.2 OHM TH
UNSHIELDED DRUM CORE INDUCTOR, 470UH, 10%, 1.2OHM, 0.24A, 0.
Power Inductor 470uH 0.25A 1200mΩ, AIUR-16 , RoHS
Abracon SCT
AIUR-16 Radial Vertical Cylinder 0.276Dia 7.00mm 470muH