Abracon AISC-1008F-1R2J-T
General Purpose Inductor, 1.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1111
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Abracon AISC-1008F-1R2J-T herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 7 Jahren
Upverter
Sager Electronics
Newark
Abracon SCT
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Chip Wirewound 1.2uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.43A 0.55Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 1.2uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Ind Chip Molded 1.2uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 430mA 1812 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.2uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 430mA 550mOhm DCR 1812 T/R
1.2µH Unshielded Wirewound Inductor 390mA 750mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.2uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 390mA 750mOhm DCR 1210 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Abracon AISC-1008F-1R2J-T, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Inductor 1008 1.2µH ±5% 650mA 800mΩ 250MHz 37@50MHz
RF Inductors - SMD Inductor Ceramic Core Wire wound 2.9 x 2.8 x 2.3mm
WIREWOUND INDUCTOR 1.2UH 650MA 5% 210MHZ
FIXED IND 1.2UH 650MA 800MOHM SM
Inductor 1200nH 0.65A 800mΩ, AISC-1008F, RoHS
Abracon SCT
FIXED IND 1.2UH 650MA 800 MOHM
AISC-1008F 1008 (2520Metric) 0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm 1.2muH
WIREWOUND INDUCTOR 1.2NH 650MA 5% 210MHZ; Product Range:ABRACON - AISC-1008F Series Chip Inductors; Inductance:1.2µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.7ohm; Q Factor:48; DC Current Rating:650mA; Q Test Frequency:50MHz