Abracon ADCR-X02R7SA126QT
Electric Double Layer Capacitor, 2.7V, 30% +Tol, 10% -Tol, 12000000uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Abracon ADCR-X02R7SA126QT herunter.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2024-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Abracon ADCR-X02R7SA126QT, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Supercapacitor, 12 F, 2.7 V, Radial Leaded, -10%, +30%, 5 mm, Through Hole, 0.06 ohm, 12.5 mm
SUPER Capacitor, 12F, -10%/+30%, 2.7V, RADIAL;
SUPER CAP, 12F, -10%/+30%, 2.7V, RADIAL; Capacitance:12F; Voltage(DC):2.7V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:-10%, +30%; Lead Spacing:5mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case / Package:-; ESR:0.06ohm RoHS Compliant: Yes