Yangjie Electronic Technology YJD20N06A
34W 20V 2.5V@ 250¦ÌA 15NC@ 10 V 1N 60V 34M¦¸@ 10V 20A 800PF@30V TO-252
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页7 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.58%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
Power Field-Effect Transistor, 20A I(D), 60V, 0.043ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
60V 20A 34m´Î@10V20A 34W 1.5V@250uA 36pF@30V N Channel 800pF@30V 15nC@10V -55¡Í~+175¡Í@(Tj) TO-252 MOSFETs ROHS
TO-252 N 60V 20A Transistors FE